Ruský minister obrany tlačí na zbrojárske spoločnosti, aby ešte viac zvýšili produkciu

31.1.2024 (SITA.sk) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu zdôraznil potrebu zvýšenia zbrojárskej výroby, pričom ocenil pokrok v oblasti rakiet protivzdušnej obrany. Ako referuje web news.sky.com, zároveň požiadal spoločnosti pôsobiace v zbrojárskom priemysle, aby zvýšili výkon.

Kritika vedenia závodu

Šojgu na utorňajšej návšteve fabrík kritizoval vedenie jedného závodu za to, že nevyrába dostatok samohybného delostrelectva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Počúvajte, prestaňte sa tu zabávať, chlapci. Hrali ste sa s tým v roku 2022. Tieto stroje sme mali mať v plnej kapacite v prevádzke v roku 2023,“ povedal Šojgu vo videu zo svojej kontrolnej cesty.

Šesťnásobne zvýšená výroba

Riaditeľ uvedenej továrne Šojguovi oponoval a povedal, že továreň od začiatku invázie na Ukrajinu už šesťnásobne zvýšila výrobu. Šojgu však vedeniu fabriky nariadil, aby do týždňa predložilo „konkrétny návrh“ na dosiahnutie „ukazovateľov stanovených prezidentom“.

Rusko v ostatných mesiacoch postavilo svoju ekonomiku na vojnovom základe a zbrojárskym firmám nariadilo nepretržitú výrobu.

Námestník ministra obrany Alexej Krivoručko podľa ruských médií začiatkom tohto mesiaca uviedol, že priemysel dodá v roku 2024 „niekoľkokrát“ viac zariadení ako počas dvoch predchádzajúcich rokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská ekonomika, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, vojna na Ukrajine, Zbrojársky priemysel
Zdroj: SITA.sk – Ruský minister obrany tlačí na zbrojárske spoločnosti, aby ešte viac zvýšili produkciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *