Podporí OĽaNO vydanie Fica? Matovič nemá chuť na pomstychtivosť a nechce hlasovať zbrklo ako Žilinka

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci hnutia OľaNO sú samostatní a majú sa sami rozhodnúť, ako budú hlasovať v prípade žiadosti o zadržanie a prípadné väzobné stíhanie obvineného expremiéra Roberta Fica. Povedal to vo štvrtok pre médiá šéf hnutia a minister financií Igor Matovič s tým, že ich nebude motivovať „jedným ani druhým smerom”.

„Vôbec nemám krvavé oči, ani nemám chuť na nejakú pomstychtivosť,” povedal Matovič s tým, že vec je potrebné citlivo zvážiť. „Povedať len tak, že budem hlasovať za bez toho, aby som si prečítal ako poslanec to obvinenie a zdôvodnenie generálneho prokurátora, tak to je trošku také zbrklé,” dodal.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil Fica, Kaliňáka, Norberta Bödöra a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Fico a Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Jedným z poškodených v tejto kauze je aj Igor Matovič.

Viac k témam: akcia Súmrak, Kauza Očistec, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka
Zdroj: Webnoviny.sk – Podporí OĽaNO vydanie Fica? Matovič nemá chuť na pomstychtivosť a nechce hlasovať zbrklo ako Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *