Vyšetrovateľ chce Fica a Kaliňáka za mrežami, obáva sa ovplyvňovania svedkov a likvidácie dôkazov

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) bude žiadať väzobné stíhanie pre obvineného predsedu strany Smer – sociálna demokracia a bývalého premiéra Roberta Fica.

Už v stredu (20. apríla) poslal spisový materiál na spracovanie podnetu na vyžiadanie návrhu na väzbu. Vo štvrtok vyšetrovateľ NAKA spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného exministra vnútra Roberta Kaliňáka do väzby, a to pre dôvodnú obavu, že bude pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie. Informovala o tom polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

Polícia v stredu (20. apríla) potvrdila obvinenie expremiéra Fica, Roberta Kaliňáka a advokáta Mareka Paru. Obvinení sú zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ohrozenia daňového tajomstva.

Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Väzobné stíhanie, Vyšetrovatelia, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovateľ chce Fica a Kaliňáka za mrežami, obáva sa ovplyvňovania svedkov a likvidácie dôkazov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *