Ministra obrany Reznikova pravdepodobne čoskoro odvolajú z funkcie, so Zelenským diskutovali o ďalších možnostiach

31.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinského ministra obrany Oleksija Reznikova pravdepodobne čoskoro odvolajú z funkcie a jeho nástupcom by sa mohol stať súčasný šéf Fondu štátneho majetku Ukrajiny Rustem Umerov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Demisia ministra obrany

Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na zdroje z kabinetu ministrov a Verchovnej rady, ktorá by sa vraj mala demisiou súčasného ministra obrany zaoberať budúci týždeň. Poslanec Jaroslav Železňak na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že úrady zvažujú vymenovanie Reznikova do funkcie veľvyslanca v Spojenom kráľovstve.

Najpravdepodobnejším kandidátom na jeho nástupcu je pritom súčasný šéf Fondu štátneho majetku Rustem Umerov. Tento týždeň sa s ním stretol aj prezident Volodymyr Zelenskyj, aby prediskutovali výsledky fondu.

Fámy o odchode ministra

Samotný Umerov podľa Ukrajinskej pravdy nedokázal vyvrátiť ani potvrdiť informáciu, že by ho mali vymenovať do inej funkcie. Ukrajinská pravda pripomína, že už 10. augusta s odvolaním sa na svoje zdroje informovala, že prezident Volodymyr Zelenskyj hľadá náhradu za Oleksija Reznikova na poste ukrajinského ministra obrany.

Samotný Reznikov 19. augusta v reakcii na fámy, že prezident za neho hľadá náhradu, uviedol, že táto pozícia bola pre neho „dočasná“ a môže odstúpiť podľa vlastného uváženia. Neskôr, 28. augusta uviedol, že s prezidentom diskutovali o možnosti vymenovať ho do inej funkcie, ale rozhodnutie musí prijať samotný Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Fond štátneho majetku Ukrajiny, ukrajinský minister obrany, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ministra obrany Reznikova pravdepodobne čoskoro odvolajú z funkcie, so Zelenským diskutovali o ďalších možnostiach © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *