KDH podporí Šimečku na poste podpredsedu parlamentu. Majerský povedal aj mená kandidátov do výborov

18.10.2023 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratického hnutie (KDH) podporí nomináciu lídra Progresívneho Slovenska Michala Šimečku na post podpredsedu parlamentu.

KDH sa rozhodne počas zasadnutia klubu

„Politická kultúra v Národnej rade SR bola vždy taká, že najsilnejšia opozičná strana mala podpredsednícke miesto,” uviedol líder kresťanských demokratov Milan Majerský v stredu po stretnutí lídrov politických strán, ktoré sa dostali do parlamentu.

Dodal, že v prípade podpory nominácie obvineného Petra Žigu (Hlas-SD) na post podpredsedu parlamentu sa KDH rozhodne počas zasadnutia poslaneckého klubu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Príprava ustanovujúcej schôdze parlamentu (fotografie)

Jedného postu sa vzdali

KDH bude chcieť svojimi poslancami predovšetkým obsadiť výbor pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, výbor pre zdravotníctvo a výbor pre sociálne veci. Do všetkých troch výborov si hnutie nominovalo po dvoch poslancov.

Majerský ďalej informoval, že sa vzdali postu predsedu v jednom z výborov, ktoré prináležia opozícii. Namiesto toho však získali štyri funkcie podpredsedu.

Vo výbore pre hospodárske záležitosti bude pravdepodobne podpredsedom poslanec Jozef Hajko, v školskom výbore by mal post podpredsedu zastávať Ján Horecký, vo výbore pre verejnú správu a regionálny rozvoj by mohol byť podpredsedom Igor Janckulík a v osobitnom kontrolnom výbore na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva by mohol byť podpredsedom František Mikloško.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Poslanecký klub, Predseda hnutia Progresívne Slovensko, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH)
Zdroj: SITA.sk – KDH podporí Šimečku na poste podpredsedu parlamentu. Majerský povedal aj mená kandidátov do výborov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *