Nominanti na členov vlády nie sú psychiatrickí pacienti a prezidentka by ich mala vymenovať, vyhlásil Fico

18.10.2023 (SITA.sk) – Ak bude chcieť prezidentka niektorého z nominantov na členov vlády odmietnuť, bude to musieť riadne vysvetliť. Povedal to v stredu predseda strany Smer-SD Robert Fico po stretnutí lídrov parlamentných strán s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina).

„Ak menovala za predsedu vlády Matoviča, ktorý ukradol vysokoškolský titul a jednotku neschopnosti pani Remišovú, tak neviem, čo by mala mať proti kandidátom, ktorí sa objavili v éteri. Tí ľudia ani neukradli tituly, ani nie sú psychiatrickí pacienti, ani nie sú jednotky neschopnosti,“ vyhlásil Fico.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD, SNS)

Mená nominantov na členov vlády, ako aj nominantov na podpredsedov parlamentu či predsedov výborov v stredu odmietol prezradiť s tým, že ich zverejní, až keď to bude oficiálne. „V stredu bude ďalšia konzultácia s pani prezidentkou. Nepoviem vám nič, pokiaľ nebudú veci oficiálne,“ uviedol.

Termín ustanovujúcej schôdze parlamentu, ktorú zvoláva prezidentka, zatiaľ nie je známy. V prípade, ak by ju nezvolala do tridsiatich dní od volieb, ustanovujúca schôdza by sa automaticky konala 30. októbra. Poslanci na nej zložia sľub a budú tiež voliť predsedu Národnej rady SR, ako aj jej podpredsedov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Príprava ustanovujúcej schôdze parlamentu (fotografie)

Podľa koaličnej zmluvy patrí post šéfa parlamentu strane Hlas-SD, ktorá nominovala svojho lídra Petra Pellegriniho. Zriadia sa aj parlamentné výbory a voliť sa budú ich predsedovia a ďalší členovia.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Prezidentka SR, Ustanovujúca schôdza
Zdroj: SITA.sk – Nominanti na členov vlády nie sú psychiatrickí pacienti a prezidentka by ich mala vymenovať, vyhlásil Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *