Zo širšieho centra Trenčianskych Teplíc zmizne 80-metrový komín postavený pred 55 rokmi (video+foto)

25.10.2023 (SITA.sk) – Spoločnosť Kúpele Trenčianske Teplice začala v stredu s postupnou asanáciou 80-metrového komína v širšom centre Trenčianskych Teplíc. Informoval o tom  z marketingového oddelenia spoločnosti.

Železobetónový komín postavili pred 55 rokmi v areáli bývalého hospodárskeho dvora miestnych kúpeľov a v minulosti slúžil na odvádzanie spalín z kotlov, ktoré spaľovali pôvodne tuhé palivo a neskôr zemný plyn.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Odstránenie kúpeľného komína v Trenčianskych Tepliciach (fotografie)

„Vzhľadom na úspešne ukončenú decentralizáciu tepelného hospodárstva v roku 2016 už dlhšie neplní svoju funkciu. Napriek jeho stále dobrému technickému stavu ide o dubiózny majetok, ktorého neskoršia asanácia by znamenala vyššie finančné náklady,” poznamenal Oriešek.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/trencianske-teplice-odstranovanie-komina.mp4

Doplnil, že búracie práce a likvidácia odpadu nepredstavujú žiadne ekologické riziko a budú zabezpečené odborne spôsobilou spoločnosťou bez použitia trhaviny. „Práce budú do výšky približne 25 metrov vykonané ručným rozoberaním a následne už zo zeme pomocou strojov,” dodal Oriešek s tým, že trvanie prác v závislosti od poveternostných podmienok odhadujú na 90 dní.

Viac k témam: asanácia, Asanácia komína v Trenčianskych Tepliciach, Komín
Zdroj: SITA.sk – Zo širšieho centra Trenčianskych Teplíc zmizne 80-metrový komín postavený pred 55 rokmi (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *