Falošný policajt chcel od muža vylákať takmer dvetisíc eur, ten mu však nenaletel

25.10.2023 (SITA.sk) – Trestné stíhanie za vydieranie vedie polícia v Humennom v prípade neznámych osôb, ktoré chceli vylákať peniaze od 26-ročného Sninčana. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, neznáma osoba zaslala mužovi prostredníctvom internetovej aplikácie nahú fotku s tým, aby sa ozval. Muž na to reagoval a zavolal.

„Telefón ale zodvihol muž, ktorý sa predstavil ako policajt a uviedol, že išlo o fotku 14-ročného dievčaťa, ktorého matka podala trestné oznámenie na Sninčana,“ uviedla Ligdayová.

Falošný policajt podľa nej ďalej uviedol, že z vedeného dôvodu bude 26-ročný muž zadržaný a že mu hrozí väzenie na 4 až 10 rokov.

„Ponúkol prekvapenému a iste aj zaskočenému mladému Sninčanovi riešenie. Vraj môže zavolať matke dievčaťa a dohodnúť sa na nejakom ,,odškodnení“, následne na stiahnutí trestného oznámenia. Muž tak urobil, údajná matka stanovila sumu 1 850 eur, ktoré požadovala,“ dodala policajná hovorkyňa sa tým, že ponuku vydieraný muž odmietol a prípad ohlásil na políciu.

Viac k témam: Krimi, prešovská krajská policajná hovorkyňa, Trestné stíhanie, Vydieranie
Zdroj: SITA.sk – Falošný policajt chcel od muža vylákať takmer dvetisíc eur, ten mu však nenaletel © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *