Vojna na Ukrajine sa chýli ku kľúčovému momentu, vyhlásil premiér Heger

9.2.2023 (SITA.sk) – Prvý tohtoročný summit Európskej rady v Bruseli je veľmi dôležitý, zúčastní sa na ňom i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Uviedol to dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) pre médiá pred odletom do Bruselu. Vojna na Ukrajine sa chýli ku kľúčovému momentu a je dôležité, aby všetky krajiny zaktivovali svoju pomoc v čo najväčšej miere a pomohli Ukrajine zvládnuť túto kľúčovú fázu,” uviedol Heger.

Dodal, že Ukrajina je náš strategický sused a pre každú krajinu je dôležité, aby jej sused bol stabilná a prosperujúca krajina.

„Ukrajina nie je stabilná ani prosperujúca. Je v našom národnom záujme, aby sa Ukrajina takým susedom stala. Diskusia za prítomnosti Zelenského bude dôležitá práve preto, aby všetky krajiny pochopili dôležitosť najbližších týždňov a aby boli čo najviac ochotné pomôcť čo najvýraznejšie prostriedkami vojenskej techniky,” tvrdí premiér.

Heger ďalej uviedol, že Slovensko je pripravené Ukrajine pomôcť, no z jej strany musia zaznieť jasné požiadavky. „Chceme pomôcť ich potrebám. Toto bude tiež predmetom diskusie summitu,” uviedol. Zároveň dodal, že vo štvrtok sa stretne s českým predsedom vlády Petrom Fialom, dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou či zástupcami baltských krajín. „Určite sa budeme rozprávať aj o vojenskej technike a stíhačkách,” doplnil.

Viac k témam: Český premiér, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Summit Európskej únie
Zdroj: SITA.sk – Vojna na Ukrajine sa chýli ku kľúčovému momentu, vyhlásil premiér Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *