Vlak uviazol v zajatí lesného požiaru, cestujúci v panike povyskakovali von a skončili s vážnymi popáleninami

17.8.2022 (Webnoviny.sk) – Viacero pasažierov vlaku utrpelo zranenia, z toho traja vážne, keď vyskočili z vlaku zasiahnutého lesným požiarom pri Castellóne v severovýchodnom Španielsku.

Cestujúci spanikárili

Denník The Guardian informuje o 20 zranených, tlačová agentúra EFE uviedla, že zranenia utrpelo 10 ľudí. Dvoch ľudí s najvážnejšími popáleninami evakuovali vrtuľníkom, zatiaľ čo ďalších, medzi nimi aj zhruba 10-ročné dievča, vzali do neďalekých nemocníc. Podľa záchranných služieb je jednou z osôb s najhoršími popáleninami 58-ročná žena.

Vlak so 48 pasažiermi v utorok smeroval zo Sagunta do Zaragozy, keď rušňovodič spozoroval oheň, zastavil a rozhodol sa zmeniť smer. Viacero pasažierov sa však zľaklo, že vlak začne horieť, spanikárilo, rozbilo okná a utieklo.

V obkľúčení plameňov

„Keď videli, že sú obkľúčení ohňom, vrátili sa do vlaku a viacero z nich utrpelo popáleniny,“ povedal hovorca španielskeho železničného dopravcu Renfe.

Prezident susednej provincie Valencia Ximo Puig uviedol, že oheň v Bejís sa v dôsledku vetra rozšíril a museli preň evakuovať viac ako tisíc ľudí. Dvaja hasiči utrpeli zranenia.

Španielsko zažíva dlhú vlnu horúčav a vážne lesné požiare, ktoré zničili už desaťtisíce hektárov územia.

Viac k témam: Lesný požiar, Popáleniny
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlak uviazol v zajatí lesného požiaru, cestujúci v panike povyskakovali von a skončili s vážnymi popáleninami © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *