Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí upozornilo na manipulácie ruskej redakcie Deutsche Welle

17.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo nemeckú verejnoprávnu rozhlasovú a televíznu spoločnosť Deutsche Welle, aby venovala pozornosť manipuláciám zo strany jej ruskej redakcie. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viacero príkladov citátov

„Momentálne nám nie je jasné, prečo sa ruská služba nemeckého vysielateľa zahráva s ruskou propagandou, manipuluje s citátmi a mení koncepciu príčin a dôsledkov ruskej agresie proti Ukrajine,“ uviedol v komentári hovorca ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rezort diplomacie uviedol viacero príkladov z materiálov ruskej redakcie Deutsche Welle, ktoré obsahovali citáty ako „uznať Ukrajinu za teroristický štát“, „jedna chyba ukrajinských obrancov môže vyvolať jadrovú katastrofu v Zaporožskej jadrovej elektrárni“ či „zákaz vstupu Rusov na Západ nezabráni Putinovi vo víťazstve“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Výzva na Nemcov

Nikolenko dodal, že Deutsche Welle je štátna spoločnosť financovaná nemeckými daňovými poplatníkmi.

„Vzhľadom na hrozby, ktoré predstavujú ruské dezinformácie, nemecká vláda už obmedzila činnosť ruského propagandistického kanála Russia Today na území Nemecka. A vyzývame našich nemeckých partnerov, aby reagovali na naratívy ruskej propagandy šírené v materiáloch Deutsche Welle,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Viac k témam: Dezinformácie, Manipulovanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí upozornilo na manipulácie ruskej redakcie Deutsche Welle © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *