V Štrbe sa pobili miestni s Rómami z dvoch iných obcí, incident už vyšetruje polícia

21.8.2023 (SITA.sk) – Polícia sa už zaoberá incidentom, ktorý sa v noci zo soboty na nedeľu odohral v podtatranskej obci Štrba. Podľa jej starostu Michala Sýkoru išlo o výtržnosti a bitku medzi obyvateľmi obce a skupinou dvadsiatich až tridsiatich rómskych občanov z dvoch iných obcí.

Polícia vykonáva procesné úkony

Ako v pondelok pre agentúru SITA uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, bitka sa odohrala asi 50 minút po polnoci na Ulici Miloša Janošku.

V predmetnej veci bolo podľa jej slov začaté trestné stíhanie pre prečin výtržníctva a pre trestný čin ublíženia na zdraví. Keďže polícia vo veci v súčasnej dobe vykonáva procesné úkony, nie je možné poskytnúť viac informácií.

Podľa starostu Sýkoru, ktorý sa k prípadu vyjadril na sociálnej sieti, išlo o stret domácich obyvateľov so skupinou občanov z obcí Batizovce a Východná. Tí boli podľa jeho slov na spoločenskom podujatí v miestnej reštaurácii. „K vyvolaným incidentom okolo polnoci boli privolané policajné zložky, pre riešenie rušenia nočného pokoja,“ uviedol vo svojom vyhlásení.

Zasadali aj krízové štáby

Pokračovaním bolo podľa jeho slov fyzické napadnutie, ktoré malo za následok zranenie niektorých obyvateľov Štrby, spomenul aj hospitalizáciu v nemocnici.

Okamžite po nahlásení incidentu boli podľa Sýkoru privolané bezpečnostné a záchranné zložky. „Je nám ľúto, že k takémuto konfliktu došlo. Chcem zdôrazniť, že tento incident nespôsobili rómski spoluobčania zo Štrby,“ informoval.

K udalostiam podľa starostu zasadali aj krízové štáby a výbor miestneho dobrovoľného hasičského zboru, ale aj Poľnohospodárskeho družstva Štrba, ktorých sa táto udalosť bezprostredne týka. „Obec poskytla polícii záznamy z kamier pre rýchlejšie identifikovanie výtržníkov a objasnenie incidentu,“ doplnil. Okrem toho obec podľa jeho slov pristúpi k ráznym krokom a bezpečnostným opatreniam v snahe predísť podobným výtržnostiam.

Viac k témam: Bitka, Krimi, Trestný čin
Zdroj: SITA.sk – V Štrbe sa pobili miestni s Rómami z dvoch iných obcí, incident už vyšetruje polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *