V oblasti okolo Pásma Gazy sme to nezvládli, priznal náčelník izraelskej armády Halevi

12.10.2023 (SITA.sk) – Náčelník generálneho štábu izraelskej armády priznal zlyhania pri predchádzaní útokom palestínskeho militantného hnutia Hamas.

Herci Halevi hovoril s médiami po prvý raz odvtedy, čo Hamas v sobotu z Pásma Gazy napadol Izrael a ten mu následne vyhlásil vojnu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

„Izraelské obranné sily sú zodpovedné za bezpečnosť krajiny a jej občanov a v sobotu ráno v oblasti okolo Pásma Gazy sme to nezvládli,“ vyjadril sa Halevi. „Budeme sa učiť, budeme vyšetrovať, ale teraz je čas na vojnu,“ dodal.

Na otázku o zajatcoch, ktorých si vzali militanti a je ich odhadom prinajmenšom 150, Halevi odpovedal: „Cena vojny je vysoká a ťažká. Urobíme všetko pre to, aby sme zajatcov priviedli späť domov.“

Útok Hamasu si v Izraeli vyžiadal 1 300 mŕtvych. Viac ako 1 400 mŕtvych hlásia aj z Pásma Gazy, ktoré čelí odvetným náletom a blokáde. Viac ako 338-tisíc ľudí je v Pásme Gazy vysídlených.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – V oblasti okolo Pásma Gazy sme to nezvládli, priznal náčelník izraelskej armády Halevi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *