Protimonopolný úrad skúma možné zneužívanie dominantného postavenia majiteľa autobusových staníc v Žilinskom kraji

12.10.2023 (SITA.sk) – Protimonopolný úrad (PMÚ) Slovenskej republiky začal 6. októbra z vlastného podnetu správne konanie vo veci možného zneužívania dominantného postavenia voči podnikateľovi pôsobiacemu v oblasti poskytovania služieb súvisiacich s užívaním autobusových staníc v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK). Informovala o tom hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Predmetom správneho konania je podľa jej slov možné uplatňovanie neprimeranej ceny.

„Správne konanie začal úrad v nadväznosti na vykonané prešetrovanie, v rámci ktorého nadobudol podozrenie, že dotknutý podnikateľ by mohol uplatňovať voči autobusovým dopravcom neprimerane vysoký poplatok za používanie autobusovej stanice účtovaný za každý autobusový spoj,” vysvetlila Oľšavská.

Doplnila zároveň, že je to už v poradí druhé správne konanie, ktoré sa týka poskytovania služieb súvisiacich s užívaním autobusových staníc v ŽSK.

„Začatie správneho konania neznamená, že účastník konania porušil súťažné pravidlá a ani neprejudikuje závery, ku ktorým môže úrad dospieť v rozhodnutí vo veci samej,” dodala Oľšavská.

Viac k témam: autobusové stanice, Dominantné postavenie, Správne konanie
Zdroj: SITA.sk – Protimonopolný úrad skúma možné zneužívanie dominantného postavenia majiteľa autobusových staníc v Žilinskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *