Ukrajinskí vojaci v Sumskej oblasti bojovali s ruskou sabotážnou skupinou, útok úspešne odrazili

4.2.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská teritoriálna obrana v Sumskej oblasti úspešne odrazila pokus ruskej podvratnej a prieskumnej skupiny prejsť na Ukrajinu.

V nedeľu o tom informoval generálporučík zodpovedný za ochranu severnej ukrajinskej hranice Serhij Najev, píše web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinskí vojaci spustili paľbu na ozbrojenú desaťčlennú skupinu na okraji mesta Hluchiv pri hranici s Ruskom v sobotu o 18:20.

Ruská skupina sa rozdelila na polovicu, pričom jedna časť sa pokúsila obísť Ukrajincov z boku, uviedol Najev. Prišiel však ukrajinský protisabotážny tím a ten začal strieľať. Po 90-minútovej bitke sa Rusi stiahli za hranicu. Druhá časť skupiny evakuovala zranených a mŕtvych.

Sumskú oblasť oslobodili spod ruskej okupácie na jar 2022, no stále čelí častému ostreľovaniu a útokom z Ruska. V priebehu soboty ruské sily ostreľovali oblasť 76-krát pri 16 separátnych útokoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinskí vojaci v Sumskej oblasti bojovali s ruskou sabotážnou skupinou, útok úspešne odrazili © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *