Ukrajinské sily postúpili v Záporožskej oblasti v obci Verbove, Rusko začalo presúvať vojakov na juh

8.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské protiofenzívne sily dosiahli ďalšie zisky vo dvoch sektoroch frontu, postupujúc v Záporožskej oblasti a južne od Bachmutu v Doneckej oblasti. V najnovšej aktualizácii to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Dostali sa na severozápadný okraj

„Ukrajinské sily dosahujú taktické zisky a úspešne vyčerpávajú brániace sa ruské sily,“ uviedol ISW. S odvolaním sa na geolokované zábery a ruských vojenských komentátorov analytici ISW uviedli, že ukrajinské jednotky postupovali severne od Verbove a dostali sa na severozápadný okraj tejto dediny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Verbove sa nachádza v Zaporižžskej oblasti, asi 10 kilometrov východne od nedávno oslobodenej dediny Robotyne. ISW tiež uviedla, že protiofenzívne jednotky dosiahli zisky juhozápadne od Bachmutu.

Značné výzvy pre armádu

Podľa analytikov však Ukrajinci môžu na juhu krajiny čeliť ďalšej výzve, keďže Rusko presúva vojakov z iných sektorov frontu na pozície na juhu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

„Následná séria ruských obranných pozícií naďalej predstavuje pre ukrajinské sily značné výzvy a obrana v niektorých úsekoch môže byť silná,“ upozorňuje ISW.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské sily postúpili v Záporožskej oblasti v obci Verbove, Rusko začalo presúvať vojakov na juh © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *