Ukrajina zablokovala spoločnosť, ktorá spolupracovala s ruským Gazpromom

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zablokovala činnosť jednej z kyjivských spoločností, ktorá sa zaoberala veľkoobchodným predajom ruských ropných produktov, predovšetkým tých, ktoré vyrába Gazprom. Informovala o tom tlačová služba SBU.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tá poznamenala, že zablokovaná spoločnosť bola súčasťou štruktúry ruského monopolu Gazprom Neft, ktorý je napojený na Kremeľ. Vyšetrovanie zistilo, že ukrajinská „pobočka“ dokonca previedla časť zisku do federálneho rozpočtu Ruska.

Spoločnosť predávala ruské palivá a mazivá, ktoré sa používajú na údržbu agregátov. Hotové výrobky boli prijaté od obchodných partnerov z Ruska a uskladnené vo vlastných skladoch.

Pri prehliadkach skladov pracovníci SBU objavili viac ako 27 ton ruských mazív, ktoré sa nachádzali v kontajneroch s označením „Gazprom“. Hodnota skonfiškovaných produktov je takmer 10 miliónov hrivien. Všetok zhabaný tovar bude odovzdaný pre potreby ukrajinských ozbrojených síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Monopol, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina zablokovala spoločnosť, ktorá spolupracovala s ruským Gazpromom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *