Strana Za ľudí verí, že Matovič a Sulík si nájdu k sebe cestu

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – Koaličná strana Za ľudí verí, že rokovania o ukončení koaličnej krízy budú pokračovať aj napriek ultimátu strany Sloboda a Solidarita (SaS) a predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič a líder SaS Richard Sulík si nájdu k sebe cestu.

Pomoc ľuďom

Uvádza sa to vo vyhlásení strany po piatkovom stretnutí SaS a ostatných strán vládnej koalície.

Viac o téme: Koaličná kríza

„Keď Slovensko a Európa zažívajú najväčšiu energetickú krízu a za našimi hranicami zúri vojna, zodpovední politici v prvom rade musia hľadať riešenia ako pomôcť ľuďom, nie ako sa čo najrýchlejšie zbaviť zodpovednosti za krajinu,” konštatuje Za ľudí s tým, že opúšťať Slovensko v najťažšom čase a prestrieť červený koberec strane Smer-SD a jej klonom je zbabelosť.

Zodpovedné riešenia

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) podľa koaličnej strany predostrel na dnešnom rokovaní viaceré konštruktívne návrhy na zmenu pravidiel fungovania koalície.

„Je dôležité povedať, že práve rezort Richarda Sulíka je zodpovedný za ceny plynu, ktoré budú stúpať najmä budúci rok, a za hľadanie riešení na zabránenie energetickej chudoby a manažovanie najväčšej energetickej krízy v Európe. Strana SaS chce požívať všetky výhody opozície aj koalície – nemať zodpovednosť, neriešiť problémy krajiny, ale iba sa politicky posilňovať na prebiehajúcej energetickej a inflačnej kríze v Európe,” konštatuje strana Za ľudí.

Strana zároveň dodáva, že takýto postoj odmieta a aj v takejto ťažkej situácii bude presadzovať zodpovedné riešenia.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Za ľudí verí, že Matovič a Sulík si nájdu k sebe cestu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *