UEFA rozdelila peniaze pre kluby za uvoľňovanie hráčov do národných tímov, najviac dostala Chelsea

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Sumu až 5,1 milióna eur dostal anglický futbalový klub FC Chelsea z Londýna za uvoľňovanie hráčov pre potreby národných tímov.

Európska futbalová únia (UEFA) o tom informovala na svojom webe, keď zverejnila zoznam klubov a pripomenula, že ide o prerozdelenie zisku za ostatné majstrovstvá Európy, ktoré sa konali v roku 2021.

Anglické kluby brali najviac

Jednotlivé európske kluby dostali spolu sumu 200 450 000 eur. Každý tím dostal financie za svojich hráčov na základe počtu dní v reprezentáciách v súvislosti s minuloročným Eurom, do čoho sa rátal záverečný turnaj ME, kvalifikácie aj zápasy Ligy národov od roku 2018.

Za rekordérom v tomto smere, ktorým je spomenutý londýnsky klub, nasleduje ďalší anglický zástupca Manchester City so sumou 4,5 milióna eur. V celoeurópskom rebríčku je tretí taliansky Juventus Turín s kompenzáciou 3,8 milióna eur.

Zaujímavosťou je, že talianska Atalanta Bergamo dostala viac ako 2,9 milióna eur a predčila španielsky tím FC Barcelona (cca 2,85 milióna eur). Iný španielsky klub Real Madrid dostal približne 2,23 milióna eur.

A keďže sa na ME dostali Ukrajinci do štvrťfinále, Dynamo Kyjev získalo až 2,52 milióna eur. Len anglické kluby si rozdelili približne 47 miliónov eur. Tímy z Nemecka dostali spolu približne 27,78 milióna eur, o čosi menej talianske družstvá (27,5 milióna).

Peniaze dostane aj Sereď

Naprieč 55 členskými štátmi UEFA dostalo prostriedky spolu 697 klubov a nechýbali medzi nimi ani slovenskí zástupcovia. Pod Tatry putovalo spolu 667 630 eur, pričom až 246-tisíc získal Slovan Bratislava.

Suma približne 151-tisíc putuje do Dunajskej Stredy, MFK Ružomberok dostal MFK Ružomberok a UEFA “vyplatila” aj Spartak Trnava (89-tisíc), MŠK Žilina (45-tisíc) a ŠKF Sereď (21-tisíc).

Medzičasom UEFA schválila už aj to, že v súvislosti s ME 2024 v Nemecku bude na takúto kompenzáciu k dispozícii balík až 240 miliónov eur, z čoho bude 140 miliónov určených len pre Euro 2024 a suma 100 miliónov eur pre kvalifikáciu a dva ročníky Ligy národov.

Viac k témam: futbalové kluby, futbalové reprezentácie, Majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – UEFA rozdelila peniaze pre kluby za uvoľňovanie hráčov do národných tímov, najviac dostala Chelsea © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *