Matovič: S-300 chráni životy ľudí Ukrajiny, „skorumpovaný zmrd“ Fico a jeho „pelerína“ z toho robili vedu

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Po vyhrážkach Lavrova (minister zahraničných vecí Ruskej federácie – pozn. SITA) vyžadovalo rozhodnutie darovať slovenskú S-300 Ukrajine odvahu. Našťastie, väčšina sme ju mali a dobrý krok sa podaril.

Na sociálnej sieti to napísal líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobnosti (OĽaNO) a minister financií Igor Matovič.

Hrdosť na malé Veľké Slovensko

Podľa neho sa tak udialo v utajenom režime, potichu, nebadane, bez fanfár a v strachu, či sa nestane ešte po ceste sám terčom. Ako uviedol Matovič, dnes už je S-300 na mieste a chráni životy ľudí Ukrajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„To, že skorumpovaný zmrd Fico a jeho pelerína z toho budú robiť vedu, sme vedeli. Je to však úplne nepodstatné. Snažia sa a budú sa snažiť oslovovať ľudí, ktorým akosi dobre robí byť nimi klamaní. Im nepomôžeme. My ostatní právom môžeme cítiť hrdosť na malé Veľké Slovensko,“ uviedol Matovič.

Príde štvrtá batéria systému Patriot

Ministerstvo obrany SR v piatok 8. apríla potvrdilo, že Slovenská republika darovala Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300.

Obranyschopnosť SR podľa rezortu obrany je naďalej zabezpečená a v najbližších dňoch bude posilnená štvrtou batériou systému Patriot, ktorá dorazí na Slovensko v priebehu nasledujúceho týždňa a ostane na našom území tak dlho, ako to bude potrebné.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič: S-300 chráni životy ľudí Ukrajiny, „skorumpovaný zmrd“ Fico a jeho „pelerína“ z toho robili vedu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *