Sulíkovci v parlamente Mikulca nepotopia. Je tiež známe, ako zrejme zahlasuje Sme rodina

29.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. marca 12:13

Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) nebude hlasovať za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) v parlamente.

Pre agentúru SITA to v utorok povedal podpredseda poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Roman Foltin. Ministra Mikulca žiada odvolať opozícia za spôsob manažovania utečeneckej krízy pri príchode Ukrajincov na Slovensko.

Riadenie utečeneckej krízy

„Konanie ministerstva vnútra v prípade medializovaných informácií vzbudzuje viaceré otázky. Poslanecký klub však nebude hlasovať za odvolanie Romana Mikulca v parlamente. Jeho politickú budúcnosť vo funkcii ale ponechávame na rozhodnutí strany OĽaNO a premiéra Eduarda Hegera,“ uviedol Foltin.

Politický osud ministra vnútra Mikulca v pondelok riešia koaličná rada, kde mal minister odpovedať na otázky koaličných partnerov, ako sa vyberali firmy, ktoré sa podieľali na manažovaní odídencov z Ukrajiny.

Mikulcove kšefty

Parlament by mal odvolávať Mikulca na návrh strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) tento týždeň na mimoriadnej schôdzi.

Dôvodom sú zmluvy štátu pre firmy, ktoré riešia utečeneckú krízu v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica zákazku dostali firmy prepojené na predsedu vlády Hegera a OĽaNO. Fico vyhlásil, že ide o „typický stranícky klientelizmus ako vyšitý“ a osobný „kšeft“ ministra Mikulca.

Sme rodina sa radšej zdrží

Poslanec parlamentu a podpredseda hnutia Sme rodina Jozef Lukáč pre agentúru SITA uviedol, že nebudú tí, ktorí odvolajú ministra tejto vlády. „Dohodneme sa na klube, ale predpokladám, že tak, ako sme sa zdržali na výboroch, sa zdržíme aj v pléne,“ povedal Lukáč.

Parlament odvolával ministra Mikulca aj tento rok vo februári. Všetci prítomní poslanci hnutia Sme rodina sa vtedy zdržali hlasovania okrem dvoch.

Išlo o manželku bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského Adrianu Pčolinskú a jeho brata Petra Pčolinského.

Tí boli za odvolanie Mikulca. Rodina Pčolinských totiž vlani vyčítala rezortu vnútra, že sa polícia dopustila chýb pri obvinení exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolávanie, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovci v parlamente Mikulca nepotopia. Je tiež známe, ako zrejme zahlasuje Sme rodina © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *