Štyri vojenské lietadlá Il-76 v Rusku zničil útok dronov, prihlásil sa k nemu Kyjev (video)

30.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské obranné spravodajstvo potvrdilo zničenie štyroch ruských vojenských transportných lietadiel Il-76 pri útoku dronmi v noci na stredu v meste Pskov na západe Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Štyri lietadlá boli zničené a nie je možné ich opraviť. Poškodené pravdepodobne boli ďalšie dva stroje, táto informácia sa objasňuje,“ povedal pre web Ukrajinská pravda predstaviteľ obranného spravodajstva Andrij Jusov.

Vlastný spravodajský zdroj Ukrajinskej pravdy potvrdil, že za útokom na letisko v Pskove stálo ukrajinské obranné spravodajstvo a ďalšie jednotky ukrajinskej armády.

A much better quality video of 2 burned down IL-76 military transport planes at the airfield attacked by Ukrainian drones in Pskov during the night. These drones are taking off from within Russia, just several kilometers away from their targets. 4x IL-76 and 1x Tu-22 destroyed. pic.twitter.com/jhoVH5N0Jg— Igor Sushko (@igorsushko) August 30, 2023

Last night, Ukraine conducted its largest drone strike against Russia yet in this war.

6 Russian cities were attacked at the same time.

The damages were most serious in Pskov, were 2 Il-76 strategic airlift planes were set on fire.

Well done Ukraine!
pic.twitter.com/QfKA4brUfb— Visegrád 24 (@visegrad24) August 30, 2023

Zdroj uviedol, že ukrajinská spravodajská služba uskutočňuje celý rad aktivít v rámci špeciálnej operácie na okupovanom polostrove Krym aj mimo neho.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Drony, Krym, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Štyri vojenské lietadlá Il-76 v Rusku zničil útok dronov, prihlásil sa k nemu Kyjev (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *