Kaufland otvoril v Šamoríne nový K Park, na Slovensku postavil už 12 moderných ihrísk

30.8.2023 (SITA.sk) – Šamorínske deti a mládež dostali atraktívny darček v podobe nového ihriska, ktoré v týchto dňoch otvoril obchodný reťazec spolu so zástupcami mesta. Kaufland stavia K Parky po celom Slovensku, aby mladých odpútal od telefónov a priviedol ich k aktívnemu pohybu.

Deti a tínedžeri dnes trávia svoj voľný čas pri počítačových hrách či sklonení nad smartfónmi a namiesto toho, aby sa pri športe a hrách zabávali vonku s rovesníkmi, uprednostňujú virtuálny život. Ako sa tento trend dá zmeniť? Kaufland v rámci svojej stratégie Zdravej výživy pred tromi rokmi spustil úspešný projekt K Parkov, ktoré mladej generácii poskytujú priestor na aktívny pohyb a zábavu s priateľmi.

Vlani vďaka projektu pribudlo 7 moderných športovísk na košických sídliskách Poľov aj Ťahanovce, v Dolnom Kubíne, Rimavskej Sobote, Rožňave aj Sabinove, no využívajú ho aj obyvatelia bratislavskej štvrte Devínska Nová Ves. Kaufland ich venoval lokalitám, ktoré v hlasovaní verejnosti získali najväčšiu podporu a aktuálne pokračuje s výstavbou v tých mestách či mestských častiach, ktoré výhru získali v 2. ročníku súťaže.

“K Parky tento rok vyrástli v Kežmarku, v Starej Ľubovni, na košických sídliskách KVP a Nad Jazerom a teší nás, že nové ihrisko urobí radosť aj obyvateľom Šamorína,” vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s. “Multifunkčné športové areály, ktoré do konca roka pribudnú aj v Lučenci a Považskej Bystrici, sú pre mladú generáciu ideálnym miestom na trávenie voľného času. Môžu si v nich zahrať streetball či pinpong, zacvičiť si na workoutovej konštrukcii alebo zdolať lezeckú stenu. Súčasťou K Parkov sú aj plochy určené na jazdu na skateboarde či na kolobežke, takže deti aj tínedžeri si ich po celom Slovensku obľúbili,” pokračuje Lucia Vargová.

Slávnostné otvorenie nového ihriska potešilo 28. augusta aj Šamorínčanov, ktorí si v K Parku užili bohatý sprievodný program. Malých aj veľkých návštevníkov zabavil raper Vec a koncert jeho skupiny Ultrazvuk, no o dobrú náladu sa staral aj moderátor Otec Mirec a DJ Romski. Profesionálni tréneri a inštruktori všetkých rozhýbali tréningom pod holým nebom a predviedli im triky, ako jazdiť na skateboarde či na kolobežke.

Z atraktívneho športovo-oddychového areálu sa tešia aj zástupcovia mesta, ktorí uvítali, že šamorínske deti a tínedžeri v ňom získali nový priestor na zmysluplné voľnočasové aktivity.

“Vďaka patrí predovšetkým tým, ktorí sa zapojili do hlasovania a prispeli k tomu, aby naše mesto získalo fantastický športový a voľnočasový areál. Pre výstavbu K Parku sme zámerne vybrali sídlisko na Dunajskej ulici, ktoré je najhustejšie obývanou časťou Šamorína a žije tu veľa detí aj mladých ľudí. Na mieste bývalého športového ihriska tak vznikol atraktívny priestor, ktorý prispeje k tomu, aby naša mládež mohla tráviť svoj voľný čas zmysluplne,” uviedol primátor Šamorína Csaba Orosz.

Projekt K Parkov sa na Slovensku stal mimoriadne obľúbený a zapája sa doň čoraz viac hlasujúcich aj registrovaných záujemcov, ktorí sa o výhru uchádzajú. Aktuálne pokračuje 3. ročníkom a na stránke www.kauflandpark.sk prebieha od 17. augusta do 20. septembra hlasovanie verejnosti, ktorá rozhodne o siedmich víťazných lokalitách. Zoznam miest či mestských častí, v ktorých Kaufland postaví nové športoviská v priebehu budúceho roka, bude známy 21. septembra.

Informačný servis

Viac k témam: K Park, PR
Zdroj: SITA.sk – Kaufland otvoril v Šamoríne nový K Park, na Slovensku postavil už 12 moderných ihrísk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *