Stoltenberg: Ruské pseudoreferendá na Ukrajine sú neskrývaným porušovaním medzinárodného práva

27.9.2022 (Webnoviny.sk) –
Pseudoreferendá v štyroch okupovaných oblastiach na Ukrajine sú podľa generálneho tajomníka Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jensa Stoltenberga „neskrývaným porušovaním medzinárodného práva“.
Ako tiež uviedol, hlasovanie v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporižžskej oblasti, ktoré tam zorganizovalo Rusko, nemá žiadnu legitimitu. „Tieto územia sú Ukrajina,“ napísal na Twitteri šéf NATO. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Stoltenberg sa tak vyjadril po tom, čo predbežné výsledky hlasovania oznámené Ruskom naznačili, že prevažná väčšina ľudí hlasovala za pripojenie sa k Ruskej federácii.

Šéf NATO o referendách písal v tweete, v ktorom oznámil, že sa zhováral s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.
Tomu povedal, že spojenci v NATO „neochvejne“ podporujú suverenitu Ukrajiny a právo krajiny na sebaobranu. Zelenskyj potvrdil, že sa zhovárali o ďalšej podpore zo strany vojenskej aliancie.

Viac k témam: pseudoreferendum, Referendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Stoltenberg: Ruské pseudoreferendá na Ukrajine sú neskrývaným porušovaním medzinárodného práva © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *