Slovenská pošta vydáva známku k úspechu olympionikov, motívom je Vlhová s hokejistom

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská pošta vydá 31.marca poštovú známku k športovému úspechu slovenských olympionikov. Známka bude obsahovať špecifický symbol T2 50gramov, pričom označenie zodpovedá cene, ktorá sa zhoduje s výškou poštovej sadzby za list druhej triedy do hmotnosti 50 gramov vo vnútroštátnom styku.

Motívom je Petra Vlhová a hokejista reprezentujúci získanie bronzovej medaily hokejovou reprezentáciou. Známka bude mať rozmery 26,5 x 33,9 milimetra vrátane perforácie a vyjde vo forme tlačového listu s ôsmimi známkami. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková v tlačovej správe.

Súčasne s poštovou známkou bude vydaná obálka prvého dňa (FDC) s pečiatkou FDC a s dátumom 31. marca 2022 a domicilom mesta Bratislava. Motívom prítlače obálky FDC je lyžiarka so znakom Roku tigra v pozadí. Motívom FDC pečiatky je snehová vločka, ktorá bola jedným zo symbolov Olympijských hier v Pekingu. FDC vytlačila technikou digitálnej tlače spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, kupónov, FDC a FDC pečiatky je Adrian Ferda,” uzavrela Dorčáková.

Viac k témam: Poštová známka
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta vydáva známku k úspechu olympionikov, motívom je Vlhová s hokejistom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *