Batalión Azov pri Mariupole zabil desiatky vojakov, boli medzi nimi aj príslušníci rozviedky GRU

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Batalión Azov oznámil, že počas stredajších bojov pri juhoukrajinskom Mariupoli zabil približne 64 ruských vojakov. Boli medzi nimi i príslušníci ruskej rozviedky GRU. Batalión Azov o tom informoval na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter a dodal, že v priebehu stredy zničil aj tri ruské tanky.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Mariupoľ je od 1. marca v obkľúčení Rusov, ktorí v meste spôsobili humanitárnu katastrofu. V meste nie je voda, svetlo, teplo ani komunikácia. Mnohí nemôžu nájsť príbuzných, ktorí zostali v meste po začatí rozsiahlej ruskej invázie. Mŕtvych, ktorých nemá kto pochovať, pochovávajú do masových hrobov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa mestskej rady počas mesačnej blokády Mariupoľa zahynulo takmer 5-tisíc obyvateľov. V obkľúčení zostáva asi 170-tisíc ľudí. Rusko sabotovalo humanitárne koridory a podľa mariupoľskej mestskej rady násilne odvlieklo tisíce ľudí do Ruska.

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Batalión Azov pri Mariupole zabil desiatky vojakov, boli medzi nimi aj príslušníci rozviedky GRU © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *