Rusko údajne pripravuje provokáciu v jadrovej elektrárni Kursk, súčasťou je aj evakuácia miestnej populácie

15.8.2023 (SITA.sk) – Rusko pripravuje provokáciu vo svojej jadrovej elektrárni Kursk vrátane evakuácie časti miestnej populácie. Uviedlo to v utorok ukrajinské Národné centrum odporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa správy centra úrady v Kurskej oblasti v súčasnosti pripravujú evakuáciu „pre prípad nehody v jadrovej elektrárni” a následnej rádioaktívnej kontaminácie. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ukrajinské Národné centrum odporu získalo zoznam ľudí, ktorí majú byť evakuovaní. Celkovo má byť evakuovaných 21-tisíc až 57-tisíc obyvateľov mesta Kursk a okolia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Organizácia poznamenala, že Kurská oblasť má viac ako milión obyvateľov, čiže evakuácia by sa mala týkať zhruba dvoch až piatich percent jej populácie.

Podľa ukrajinského Národného centra odporu príprava provokácie je súčasťou stratégie Ruska odvrátiť pozornosť od okupácie Zaporožskej jadrovej elektrárne na Ukrajine.

Viac k témam: Evakuácia, Jadrová elektráreň, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusko údajne pripravuje provokáciu v jadrovej elektrárni Kursk, súčasťou je aj evakuácia miestnej populácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *