Rusko nasadilo „záložnú armádu“, jednotky z Luhanskej oblasti premiestňuje na obranu

2.9.2023 (SITA.sk) – Rusko nasadilo „záložnú armádu“, aby mohlo premiestniť svoje jednotky z Luhanskej oblasti na „obranu“ juhu pred postupujúcou ukrajinskou protiofenzívou. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov predtým uviedol, že ruská armáda nasadila jednotky novovytvorenej „záložnej armády“ (25. kombinovaná armáda, pozn.), aby umožnila jednotkám, ktoré sú v súčasnosti na frontovej línii v Luhanskej oblasti, prejsť na juh Ukrajiny a pomôcť pri obrane pred ukrajinskou protiofenzívou.

ISW sa však domnieva, že spomenutá 25. kombinovaná armáda pravdepodobne nebude bojaschopná vzhľadom na jej unáhlené nasadenie.

Ukrajinské sily medzitým pokračujú v ofenzíve pri Bachmute a v západnej časti Zaporižžskej oblasti, kde počas piatka dosiahli určitý pokrok. Podľa hovorcu americkej Rady pre národnú bezpečnosť Johna Kirbyho zaznamenali Ukrajinci v ostatných troch dňoch výrazný pokrok v Záporožskej oblasti. Zaznamenávajú tiež progres pri prekonávaní druhej línie ruskej obrany na juhu Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Rusko nasadilo „záložnú armádu“, jednotky z Luhanskej oblasti premiestňuje na obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *