Trnava chce mať svoj tradičný jarmok bez politiky, mesto neposkytne žiadnej strane svoje priestranstvá na kampaň

2.9.2023 (SITA.sk) – Tradičný trnavský jarmok, ktorý sa bude konať v centre mesta v polovici septembra, by mal byť bez politiky. Mesto Trnava neposkytlo priestor na kampaň žiadnej politickej strane.

„Akákoľvek politická kampaň so zabratím miestnej cesty potrebuje od mesta Trnava povolenie na zvláštne užívanie miestnych ciest a verejných účelových ciest a musí byť splnená oznamovacia povinnosť,“ uviedla Ingrid Keszlerová z Mestského úradu v Trnave.

Lákadlo pre politické strany

V prípade jarmoku, ale aj iných veľkých podujatí platí podľa nej zásada, že radnica nepovoľuje iné podujatia v okolí a verejné priestranstvá sú vyhradené len pre potreby mesta.

Pre politické strany je také veľké podujatie, akým je jarmok s veľkou účasťou ľudí, dva týždne pred voľbami veľkým lákadlom. Niektoré už avizujú, že v Trnave počas jarmoku budú mať svoje aktivity, využijú pritom súkromné priestranstvá.

Najväčšia akcia v meste

Tradičný trnavský jarmok je najväčšou akciou v meste. Každý rok sa na ňom zúčastňujú stovky predajcov, v poslednom období hlavne remeselníkov, a desaťtisíce návštevníkov.

Tohtoročný jarmok sa začína vo štvrtok 14. septembra a potrvá do nedele 17. septembra.

Viac k témam: Trnavský jarmok
Zdroj: SITA.sk – Trnava chce mať svoj tradičný jarmok bez politiky, mesto neposkytne žiadnej strane svoje priestranstvá na kampaň © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *