Zomrel známy miliardár Mohamed Al-Fayed, jeho syn zahynul pri autonehode s princeznou Dianou

2.9.2023 (SITA.sk) – Vo veku 94 rokov v Spojenom kráľovstve zomrel miliardár egyptského pôvodu Mohamed Al-Fayed, ktorý v minulosti vlastnil napríklad londýnsky obchodný dom Harrods či futbalový klub FC Fulham.

Al-Fayedov syn Dodi bol priateľom britskej princeznej Diany a zahynul spolu s ňou pri automobilovej nehode v Paríži v roku 1997. Ako referuje spravodajský web BBC, Al-Fayed podľa vyhlásenia rodiny zverejneného v piatok skonal v stredu 30. augusta.

Dlhý a spokojný dôchodok

Prežil dlhý a spokojný dôchodok obklopený svojimi najbližšími,“ uviedla rodina vo vyhlásení. Al-Fayed sa narodil v roku 1929 v Egypte. V roku 1966 sa stal poradcom jedného z najbohatších mužov sveta, brunejského sultána, a začal budovať vlastné podnikateľské impérium. Do Británie sa presťahoval v roku 1974, ale nikdy nezískal britské občianstvo.

So svojim bratom koncom 70. rokov kúpil známy parížsky hotel Ritz a v roku 1985 sa stal vlastníkom londýnskeho obchodného domu Harrods. Bol aj majiteľom spomenutého anglického futbalového klubu FC Fulham.

Úmrtie syna Dodiho

Po úmrtí syna Dodiho strávil Al-Fayed roky tým, že spochybňoval okolnosti jeho smrteľnej nehody. Tvrdil napríklad, že princeznú Dianu a jeho syna zabila britská a francúzska tajná služba na pokyn kráľovninho manžela, princa Filipa, a v spolupráci s vodičom Henrim Paulom, ktorý pri nehode taktiež zahynul.

V posledných desiatich rokoch života sa Al-Fayed držal skôr mimo pozornosti verejnosti a žil v anglickom grófstve Surrey so svojou ženou Heini.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Zomrel známy miliardár Mohamed Al-Fayed, jeho syn zahynul pri autonehode s princeznou Dianou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *