Rusko má k dispozícii iba 27 strategických bombardérov Tu-22M3, tvrdí šéf ukrajinskej rozviedky Budanov

24.8.2023 (SITA.sk) – Najnovšie ukrajinské operácie zamerané na ruské strategické bombardéry Tu-22M3 podkopali schopnosť Ruska odpáliť rakety Ch-22 na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

436 lietadiel

Pre Rádio Slobodná Európa to povedal šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov. Uviedol, že do ruských operácií proti Ukrajine bolo zapojených celkovo 436 lietadiel.

„To je veľa. Ale ak sa ma spýtate, koľko je medzi nimi Tu-22, tak je ich veľmi málo. Mali len okolo 31 prevádzkyschopných Tu-22, teraz ich majú 29 vrátane dvoch, ktoré sú v oprave. Takže 27. Nie je toľko (bombardérov Tu-22), ktoré vykonávajú lety,“ povedal Budanov.

Poškodené lietadlá

Dve lietadlá podľa neho boli úplne zničené a dve boli poškodené počas ukrajinských operácií na dvoch ruských letiskách – Solcy v Novgorodskej oblasti a Šajkovka v Kalužskej oblasti.

Budanov podotkol, že Rusko skôr či neskôr opraví dve poškodené lietadlá, čo „treba vziať do úvahy“. Budanov poznamenal, že ukrajinská rozviedka vie, kto stál za útokmi na ruské letiská.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

„Boli to ľudia, ktorí plnili určité úlohy na území Ruskej federácie,“ povedal.

Viac k témam: Bojové lietadlá, Bombardér Tu-22M3, rusko-ukrajinský konflikt, stíhačky, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Rusko má k dispozícii iba 27 strategických bombardérov Tu-22M3, tvrdí šéf ukrajinskej rozviedky Budanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *