Príjmy premiéra a ministrov sa zvýšia. O koľko si prilepšia členovia vlády?

6.2.2024 (SITA.sk) – Príjmy premiéra a ministrov sa zvýšia. Vláda v utorok na svojom rokovaní schválila nové určenie paušálnych náhrad pre členov vlády SR.

Z materiálu, ktorý predložil predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) a vláda ho schválila, vyplýva, že po novom bude premiér poberať paušálne náhrady vo výške 4,5-násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy v hospodárstve SR, podpredsedovia vlády budú mať nárok na 3,5-násobok priemernej nominálnej mesačnej mzdy a ministri vo výške 3,1-násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy v hospodárstve SR.

Ako sa píše vo vládou schválenom materiáli, aktuálne paušálne náhrady nezodpovedajú reálnej ekonomickej a finančnej situácii a výrazne zvýšeným požiadavkám na prácu členov vlády. Predseda vlády ďalej pripomenul, že na základe ustanovenia NR SR o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov SR patrí členovi vlády plat vo výške 1,5-násobku platu poslanca mesačne, čím zákon zvýrazňuje vyššiu mieru politickej a právnej zodpovednosti člena vlády v porovnaní s poslancom NR SR.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Príjmy premiéra a ministrov sa zvýšia. O koľko si prilepšia členovia vlády? © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *