Opozičného lídra Navaľného poslali opäť na samotku, takýto trest si vyslúžil už viac ako dvadsaťkrát

6.2.2024 (SITA.sk) – Väzneného ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného dali znova na samotku. Informovali o tom jeho spojenci. Hlasný kritik Kremľa je v trestaneckej kolónii pri polárnom kruhu, kde si odpykáva 19-ročný trest odňatia slobody.

Navaľného tlačová tajomníčka Kira Jarmyšová nešpecifikovala dôvod, prečo Navaľného poslali na samotku. Takýto trest si pritom vyslúžil už viac ako dvadsaťkrát, odkedy ho v roku 2021 uväznili, hlavne pre menšie priestupky, ako napríklad pre nesprávne zapnutú uniformu.

Opozičný politik a protikorupčný aktivista je vo väzení od januára 2021, keď sa vrátil do Moskvy z Nemecka, kde sa zotavoval z otravy nervovoparalytickou látkou. Z nej obvinil Kremeľ.

Odvtedy už dostal tri tresty odňatia slobody za extrémizmus, pohŕdanie súdom a podvod. Navaľnyj a jeho spojenci odmietli všetky obvinenia voči nemu ako politicky motivované a obvinili Kremeľ z toho, že ho chce väzniť do konca života.

Viac k témam: Kremeľ, Ruská opozícia
Zdroj: SITA.sk – Opozičného lídra Navaľného poslali opäť na samotku, takýto trest si vyslúžil už viac ako dvadsaťkrát © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *