Poslaneckému klubu KDH bude predsedať Holečková. Majerský povedal dôvod

17.10.2023 (SITA.sk) – Poslaneckému klubu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) v parlamente bude predsedať Martina Holečková. Politický subjekt o tom informoval v tlačovej správe. Vybrali ju poslanci, ktorí boli za hnutie zvolení do Národnej rady SR.

Podľa šéfa kresťanských demokratov Milana Majerského i takto ukazujú, že ich hnutie má záujem povzbudiť ženy k politickej participácii.

„Pozíciu predsedu klubu budem vykonávať zodpovedne a som rada, že KDH aj takýmto spôsobom ukazuje a chce povzbudzovať ženy, aby vstupovali do politického života a podieľali sa na riadení štátu. KDH sa bude aj z opozície snažiť presadzovať svoj program a priority, ktorými sú zásadné zlepšenie situácie v zdravotníctve, školstve a pomoc rodinám, seniorom i odkázaným,” avizovala samotná Holečková.

Novozvolená predsedníčka poslaneckého klubu KDH je vyštudovaná právnička. Takmer dve desaťročia sa venuje rozvojovým a humanitárnym projektom, a to najmä v subsaharskej Afrike, ale aj na Slovensku. Vo vedení KDH pôsobí od roku 2020, od roku 2023 je i vicežupankou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Viac k témam: Poslanecký klub, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH)
Zdroj: SITA.sk – Poslaneckému klubu KDH bude predsedať Holečková. Majerský povedal dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *