Obyvatelia Hallstatu protestovali proti masovému turizmu, chcú obmedzenie denného počtu ľudí či zákaz autobusov

28.8.2023 (SITA.sk) – Obyvatelia hornorakúskeho mestečka Hallstatt v nedeľu protestovali proti masovému turizmu. V malebnom mestečku, ktoré patrí k Svetovému dedičstvu UNESCO, žije len niečo cez 700 obyvateľov, počas hlavnej sezóny tam však príde aj 10-tisíc návštevníkov denne. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Cestovný ruch

Nespokojní obyvatelia vyzývajú na obmedzenia denného počtu turistov aj zákaz zájazdových autobusov po 17:00. Hoci je cestovný ruch pre Hallstatt prospešný, niektorí jeho obyvatelia poukazujú na to, že turistov je až príliš veľa, a to najmä jednodňových výletníkov, ktorí sa do mesta vozia veľkými autobusmi.

Hallstat, známy svojou malebnou panorámou s kostolom a domčekmi na brehu jazera a alpským masívom Dachstein v pozadí, je jedným z najnavštevovanejších miest v Európe. Pred pandémiou COVID-19 malo mestečko zhruba milión návštevníkov ročne.

Kritika na sociálnych sieťach

V máji tam obyvatelia na krátko postavili drevený plot, aby tam na protest proti hluku a intenzívnej premávke zabránili turistom vo fotografovaní svetoznámej scenérie.

Po kritike na sociálnych sieťach plot odstránili. Starosta v tom čase povedal, že chcú znížiť počet prechádzajúcich autobusov o tretinu.

Viac k témam: Obmedzenia, Protest, Turizmus
Zdroj: SITA.sk – Obyvatelia Hallstatu protestovali proti masovému turizmu, chcú obmedzenie denného počtu ľudí či zákaz autobusov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *