Objavila sa prvá fotografia generála Surovikina od vzbury wagnerovcov. Je to však naozaj on? (foto)

5.9.2023 (SITA.sk) – Na internete sa objavila fotografia zrejme zachytávajúca ruského generála, ktorý sa neukázal na verejnosti od júnovej vzbury žoldnierskej Wagnerovej skupiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý však zároveň upozorňuje, že sa mu zatiaľ nepodarilo potvrdiť jej pravosť.

S červenovlasou ženou

Fotografia zachytáva muža v slnečných okuliaroch s červenovlasou ženou, ktorá sa podobá na generálovu manželku Annu. Sergej Surovikin bol údajne blízky šéfovi wagnerovcov Jevgenijovi Prigožinovi, ktorý minulý mesiac zahynul pri havárii lietadla.

V tejto súvislosti sa po vzbure objavili správy, že bývalého ruského veliteľa na Ukrajine vyšetrujú pre možnú spoluúčasť.

Na dovolenke

„Generál Sergej Surovikin je vonku. Živý, zdravý, doma, so svojou rodinou, v Moskve. Fotografia vznikla dnes,“ napísala v pondelok k fotografii na komunikačnej platforme Telegram známa ruská mediálna osobnosť Xenia Sobčaková.

Podobnú správu samostatne zdieľal aj ruský novinár Alexej Venediktov, ktorý na Telegrame napísal: „Generál Surovikin je doma so svojou rodinou. Je na dovolenke a k dispozícii ministerstvu obrany.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Wagnerovci sa nakrátko pokúsili o vzburu 23. a 24. júna, pričom hrozili aj pochodom na Moskvu. Prigožin a ďalších deväť osôb zahynulo 23. augusta pri havárii neďaleko Moskvy, čo vyvolalo búrlivé špekulácie.

Surovikin sa dosiaľ naposledy ukázal na verejnosti vo videu počas vzbury, v ktorom vyzýval wagnerovcov, aby zložili zbrane. O niekoľko dní neskôr sa v médiách objavili správy, že ho zatkli, ale miesto jeho pobytu oficiálne nepotvrdili.

Generála v októbri poverili velením ruských síl na Ukrajine, ale o tri mesiace neskôr ho odvolali. Počas ruských operácií v Sýrii sa stal vďaka svojej brutalite známy ako „generál Armagedon“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, šéf wagnerovej skupiny, vojna na Ukrajine, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Objavila sa prvá fotografia generála Surovikina od vzbury wagnerovcov. Je to však naozaj on? (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *