Nová vláda podľa SaS hodila Slovensko cez palubu a Ficovi ide o upratanie svojich ľudí

26.10.2023 (SITA.sk) – Predsedovi vlády Robertovi Ficovi nejde o Slovensko, ale o upratanie svojich ľudí. Myslí si to parlamentná opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Ficovi nejde o Slovensko

Zároveň uviedla, že nová vláda „hodila Slovensko cez palubu” a svojich neprijateľných kandidátov „upratala” na vyššie pozície.

„Vymenovanie viacerých štátnych tajomníkov je dôkazom toho, že Robertovi Ficovi nejde o Slovensko. Inak by sa v žiadnom prípade nestali štátnymi tajomníkmi otec Štefan a syn Filip Kuffovci (obaja SNS). Tí stáli pred súdom za fyzické napadnutie farmára a za nebezpečné vyhrážanie. Títo ľudia nemajú nič spoločné s kultúru a ani s ochranou životného prostredia,” uviedol predseda poslaneckého klubu SaS Branislav Gröhling.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová vymenovala nových ministrov vlády Roberta Fica (fotografie)

Pre predsedníčku osobitného kontrolného parlamentného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby Máriu Kolíkovú je pochybným menovaním na post štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti Pavol Gašpar.

Rezignácia o záujmy krajiny

Ten je synom bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, aktuálne predsedu branno-bezpečnostného parlamentného výboru.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Novozvolení poslanci parlamentu (fotografie)

„Pavol Gašpar bol predsa obvinený za navádzanie na krivú výpoveď. Jeho vymenovanie za štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti považujem za rezignáciu čo len predstierať, že ide o záujmy Slovenska. Arogancia Fica s Robertom Kaliňákom (Smer-SD) nemá hraníc,” myslí si Kolíková. Dodala, že červené čiary pre spravodlivosť už boli prekročené.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Opozícia, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Štátny tajomník
Zdroj: SITA.sk – Nová vláda podľa SaS hodila Slovensko cez palubu a Ficovi ide o upratanie svojich ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *