Nová Ficova vláda vymenila vedúceho úradu vlády aj viacerých štátnych tajomníkov (video+foto)

25.10.2023 (SITA.sk) – Nová vláda Roberta Fica v stredu na svojom prvom zasadnutí vymenila vedúceho úradu vlády ako aj viacerých štátnych tajomníkov.

Doterajšieho vedúceho úradu Michala Luciaka vo funkcii nahradí Juraj Gedra. Taktiež kabinet odvolal z funkcie generálneho tajomníka služobného úradu Úradu vlády SR Mareka Vandráka. Toho vo funkcii nahradí Marcela Virágová.

Foto: Vymenovanie novej Ficovej vlády

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová vymenovala nových ministrov vlády Roberta Fica (fotografie)

Na ministerstve dopravy nahradí doterajších štátnych tajomníkov Katarínu Brunckovú a Jaroslava Kmeťa Igor Choma a Denisa Žiláková. V predmetnom rezorte sa zároveň mení aj generálny tajomník služobného úradu, keď Martina Janáčka vystrieda Juraj Lovásik.

Foto: Prvé rokovanie Ficovho kabinetu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prvé rokovanie Ficovej vlády (fotografie)

Na ministerstve financií zase skončili štátni tajomníci Eva Gonçalves a Branislav Reľovský. Do funkcie naopak vláda vymenovala Radovana Majerského. Štátna tajomníčka sa zmenila aj na úrade podpredsedu vlády. Konkrétne Editu Pfundtner vystriedala Alena Sabelová.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/ficova-vlada-family-foto.mp4

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Rokovanie vlády, Štátny tajomník
Zdroj: SITA.sk – Nová Ficova vláda vymenila vedúceho úradu vlády aj viacerých štátnych tajomníkov (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *