Nemecko poslalo Ukrajine muníciu pre protilietadlové systémy Gepard, vyprodukovali ju na obnovenej linke

5.9.2023 (SITA.sk) – Nemecko poslalo Ukrajine muníciu pre samohybné protilietadlové systémy Gepard, ktorú práve vyprodukovali na obnovenej výrobnej linke.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na správu nemeckého ministerstva obrany. Rezort poukázal na to, že výrobná linka na produkciu munície bola dokončená v rámci ambiciózneho časového plánu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vojna na Ukrajine nám takmer denne pripomína, že obrana našej krajiny závisí od protivzdušnej obrany a dostatočného množstva munície. Obnovením produkcie munície pre systémy Gepard sa sústreďujeme na tieto dva dôležité aspekty,“ konštatoval nemecký minister obrany.

„Som rád, že sme produkciu naštartovali rýchlo a bez byrokratických prekážok,“ dodal minister. Zároveň ubezpečil, že Nemecko bude naďalej Ukrajinu podporovať v tých oblastiach, v ktorých je silné, a to v oblasti delostrelectva, munície a pozemnej protivzdušnej obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Protilietadlový systém Gepard, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Nemecko poslalo Ukrajine muníciu pre protilietadlové systémy Gepard, vyprodukovali ju na obnovenej linke © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *