Mikulec diskutoval s poľským ministrom vnútra o utečencoch aj hybridných hrozbách, výmena informácií je nevyhnutná

22.4.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) s poľským ministrom vnútra Mariuszom Kamińskim diskutoval o aktuálnej utečeneckej kríze aj o boji proti hybridným hrozbám.

Na stretnutí vládnych predstaviteľov SR a Poľskej republiky, ktoré sa konalo dnes vo Vyšných Ružbachoch (okr. Stará Lubovňa), sa zhodli, že Slovensko a Poľsko ako susedné štáty majú veľmi úzku a vynikajúco fungujúcu spoluprácu aj na úrovni ministerstiev vnútra a polície.

Kroky k ochrane občanov

Ministri si tiež vymenili skúsenosti v oblasti vzdelávacieho systému príslušníkov Policajného zboru v oboch štátoch. Informovala o tom Marta Fabianová z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.

Fabianová priblížila, že ministri hovorili o aktuálnej utečeneckej kríze, jej následkoch a pomoci ľuďom migrujúcim pred vojnou. Predstavitelia bezpečnostného rezortu spoločne zhodnotili, že ide o širokospektrálnu tému, ktorá zamestnáva celú Európu. Z tohto dôvodu je podľa nich nevyhnutná v tejto oblasti výmena informácií a spolupráca nielen na bilaterálnej, ale aj európskej úrovni. Mikulec pritom zdôraznil, že pri migrácii je potrebné zvládať kroky, ktoré podporia bezpečnosť slovenských občanov, ako aj celej Európy.

Konflikt zaktivizoval proruskú propagandu

Témou rokovania bol aj boj proti hybridným hrozbám, keďže vojenský konflikt výrazne zaktivizoval proruskú propagandu, ktorá sa prostredníctvom šírenia rôznych dezinformácií snaží pôsobiť na verejnú mienku,“ doplnila Fabianová s tým, že MV SR aj Policajný zbor sa tejto téme intenzívne venujú.

Poukázala na to, že v rámci rezortu začalo fungovať Centrum boja proti hybridným hrozbám a slovenská polícia posilnila boj proti počítačovej kriminalite.

Viac k témam: Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec diskutoval s poľským ministrom vnútra o utečencoch aj hybridných hrozbách, výmena informácií je nevyhnutná © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *