Kto budú noví ministri za Hlas-SD? Predseda strany Pellegrini prezradil mená (video)

17.10.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 17. októbra 10:53

Hlas-SD v utorok predstavil mená svojich ministrov vo Ficovej vláde. Strana má sedem postov a predsedom parlamentu má byť jej líder Peter Pellegrini.

Šutaj Eštok smeruje na vnútro

Nominantom na post ministra vnútra je generálny manažér strany Matúš Šutaj Eštok, rezort zdravotníctva má viesť dlhoročná šéfka Zväzu ambulantných poskytovateľov Zuzana Dolinková a rezort školstva, vedy a výskumu Tomáš Drucker, bývalý minister zdravotníctva.

Video: Predstavenie ministrov Hlasu-SD

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nominantom na funkciu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny je podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš, nominantkou na šéfku rezortu hospodárstva je Denisa Saková, bývalá ministerka vnútra.

Post ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie má zastávať Richard Raši, ktorý v minulosti pôsobil ako vicepremiér pre investície a informatizáciu. Na funkciu vicepremiéra zodpovedného za európske prostriedky z Plánu obnovy navrhuje strana bývalého veľvyslanca Petra Kmeca.

Najťažšia misia pre Dolinkovú

„Hlas preberá zodpovednosť za najväčší počet rezortov vo vláde. Sú to aj ministerstvá nesmierne náročné, ktoré sa dlhodobo potýkajú s vážnymi problémami. Zároveň sa najviac dotýkajú reálneho života občanov. Je to ťažká misia, pred ktorou máme veľký rešpekt,” povedal Pellegrini. Na najťažšie misiu v novej vláde sa podľa neho vydáva Zuzana Dolinková v rezorte zdravotníctva.

Hlas-SD

posty vo Ficovej vláde

* Podpredseda vlády pre Plán obnovy, odolnosti a využívanie eurofondov: Peter Kmec
* Ministerstvo hospodárstva: Denisa Saková
* Ministerstvo vnútra: Matúš Šutaj Eštok
* Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny: Erik Tomáš
* Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu: Tomáš Drucker
* Ministerstvo zdravotníctva: Zuzana Dolinková
* Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie: Richard Raši

Nominácie strany na post predsedu Národnej rady Slovenskej republiky a ministrov novej vlády schválilo predsedníctvo strany jednomyseľne v pondelok. Mená nominantov na členov vlády predloží predseda najsilnejšej koaličnej strany Smer-SD Robert Fico prezidentke Zuzane Čaputovej.

Pellegrini nemá informáciu, kedy sa tak stane. Na programovom vyhlásení vlády bude Hlas-SD pracovať po vymenovaní ministrov prezidentkou a chce doň presadiť svoje priority.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Fico, Pellegrini a Danko podpísali Koaličnú zmluvu (fotografie)

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/podpis-koalicnej-zmluvy.mp4

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Hlas-SD
Zdroj: SITA.sk – Kto budú noví ministri za Hlas-SD? Predseda strany Pellegrini prezradil mená (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *