Kremeľ prišiel s ďalšou verziou príčiny havárie Prigožinovho lietadla, vraj mohlo ísť o „úmyselné pochybenie“

30.8.2023 (SITA.sk) – Medzi možnými príčinami havárie lietadla, ktorá zabila lídra žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina, je podľa Kremľa aj „úmyselné pochybenie“. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov to povedal vo svojom pravidelnom hovore s novinármi a poznamenal, že vyšetrovatelia zvažujú rôzne verzie toho, čo sa stalo.

Zároveň ich vyzval, aby počkali, kým federálny vyšetrovací výbor nedokončí vyšetrovanie. Medzinárodné vyšetrovanie incidentu sa podľa Peskova neuskutoční.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Rusku sa zrútilo lietadlo, na zozname cestujúcich bol aj Prigožin (fotografie)

Vyšetrovací výbor minulý týždeň oznámil, že otvoril kriminálne vyšetrovanie na základe obvinení z porušenia bezpečnosti letu, čo je štandardné obvinenie používané pri vyšetrovaní leteckých nešťastí v Rusku, keď neexistuje žiadny bezprostredný dôvod na podozrenie zo zločinného konania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hrob Jevgenija Prigožina (fotografie)

Lietadlo s Prigožinom a ďalšími predstaviteľmi wagnerovcov havarovalo minulý týždeň v stredu v Tverskej oblasti medzi Moskvou a Petrohradom. Pri havárii zomrelo všetkých 10 ľudí na palube.

Prigožina pochovali počas súkromného obradu v utorok v Petrohrade.

Viac k témam: Kremeľ, Pád lietadla, šéf wagnerovej skupiny, Vyšetrovanie, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Kremeľ prišiel s ďalšou verziou príčiny havárie Prigožinovho lietadla, vraj mohlo ísť o „úmyselné pochybenie“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *