Hlasovanie o post primátora mesta Sivdník

Koho by ste si vedeli predstaviť na poste primátora mesta Stropkov ? O post prvého muža v meste môže bojovať viacero zaujímavých mien

Radnica v Stropkove môže zažiť buď úplné zemetrasenie, návrat bývalých predstaviteľov samosprávy, alebo aj obhajobu terajšieho vedenia mesta. Všetky možnosti sú otvorené a úplne reálne. Aj takto môže vyzerať komunálna politika v malom mestečku na severovýchode Slovenska. V hre je viacero zaujímavých mien.

V hre sú známe mená

Prvým možným kandidátom na post primátora mesta Stropkov je Milan Bzdil ( NEKA), ktorý už v minulosti na tento post kandidoval. Spoluprácu nevylúčil so žiadnou politickou stranou a je bývalým poslancom VÚC.

Ďalšou možnosťou je opätovná obhajoba súčasného primátora Ondreja Brendzu (NEKA), ktorý sa ku svojej kandidatúre zatiaľ ešte verejne nevyjadril. Na Stropkovskej radnici je už druhé volebné obdobie.

Ak by sa mal opakovať scenár z iných miest, že kandidátom na post primátora mesta by mala byť známa osobnosť, ktorá má blízko k zdravotníctvu, vychádza takáto voľba aj na Martina Jakubova (NEKA – KDH), lekár a podpredseda prešovskej VÚC je veľmi horúcim kandidátom.

Čo sociálni demokrati ?

Otázne je, ako sa k voľbám postavia sociálni demokrati, či postavia vlastného kandidáta, alebo sa rozhodnú pre podporu niekoho iného. Strana SMER–SD by mohla do hry vsadiť svojho bývalého okresného predsedu, poslanca NR SR ako aj dvojnásobného primátora mesta Stropkov Petra Obrimčáka (SMER-SD).

Ak by sa opakoval scenár z minulosti, tak zaujímavým kandidátom na post primátora mesta pochádzajúci z ekonomického portfólia vychádza takáto voľba aj na mestského poslanca a miestneho podnikateľa Stanislava Kolcuna (NEKA).

Ďalším kandidátom o ktorom sa šušká je bývalý riaditeľ Mestského podniku Služba Michal Šandrik, ktorý by mohol kandidovať ako (NEKA), poprípadez tichou podporou (KDH).

Koaličné strany by mohli nominovať bývalého neúspešného kandidáta na post primátora mesta z minulých rokov Mareka Manduľu (OĽANO, SaS, Za ľudí a Sme Rodina).

Zabojuje aj poslanec ?

Všetky predchádzajúce voľby ukázali, že o pozíciu primátora mesta Stropkov sa často usilujú aj poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, čo zákon v tomto prípade nevylučuje. Záujem o tento post tak môže prejaviť aj bývalý poslanec za Kotlebovu – ĽSNS a momentálne veľmi aktívny poslanec v zákonodarnom zbore SR Eduard Kočiš (Republika), ktorý je zároveň aj ich krajským predsedom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *