Heger loví maďarské duše. Svoju účasť na festivale Gombasek avizoval aj v maďarčine

Vládni mainstreamoví politici v lete brázdia liberálne aj etnické festivaly ako Pohoda či najnovšie aj maďarský Gombasek. Na tie slovenské a národné s ľudovou kultúrou Slovákov by sme ich museli hľadať ako ihlu s kope sena, či bludného Holanďana.

Premiér vlády na Slovensku Eduard Heger na sociálnej sieti avizoval ďalšiu návštevu a diskusiu s divákmi, tentoraz na maďarskej „pohode“ – festivale Gombasek.

Gombasecký letný tábor je pevnou súčasťou našej festivalovej scény, pripomína predseda vlády. Zaliečavo a multikultúrne dodáva, že „toto najväčšie podujatie maďarskej kultúry na Slovensku spája už dlhé roky ľudí a zároveň otvára aj mnohé súčasné témy“.

Nasledovalo jeho vyznanie, pripomínajúce avízo pre účastníkov: „O to viac sa teším, že zajtra (pozn. sobota, 16. júla) aj ja konečne zavítam na tento festival. O 11:00 ma čaká diskusia Denníka N. Isto sa však z Gombaseku nebudem ponáhľať a milo rád pozdravím jeho návštevníkov. Vidíme sa!“

Bodku dal heger pozdravom v maďarčine:  “TALÁLKOZUNK A GOMBASZÖGI FESZTIVÁLON” s vlajočkami Maďarska a Slovenska.

To, že vládni politici aj prezidentka majú na míle ďaleko na to, aby sa zúčastnili osláv 30.výročia zvrchovanosti Slovenskej republiky, ba hádžu polená aj pod folklórne nohy Sľuku, či svojim poslancom ma až tak pri vláde národnej skazy neprekvapilo ako fakt, že Heger pod svoj status v slovenčine dal aj maďarskú verziu textu akoby naši Maďari nerozumeli štátnemu jazyku republiky, v ktorej žijú.

Nuž OĽaNO rapídne klesajú preferencie, a tak okrem Rómov,  ktorých do košiara nadháňa europoslanec Pollák sa zídu Obyčajným ľuďom aj nejaké po maďarsky hovoriaci ovečky.

Mimochodom, tá diskusia s denníkom N na Gombaseku bude v slovenčine, alebo bude mať Heger slúchadlá a prekladateľku zo slovenčiny do maďarčiny?

Trochu zamotané, že? Ako celá pomotaná vládna garnitúra – v ústrety iným, len nie Slovákom. Tí si nezaslúžia ani úctu k štátnemu jazyku od „svojho“ premiéra.

Rafael E. Rafaj

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/heger-lovi-madarske-duse-svoju-ucast-na-festivale-gombasek-avizoval-aj-v-madarcine/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.