Diskusie o šiestom balíku sankcií voči Rusku pokračujú. Zelenskyj trvá na tom, aby boli naozaj bolestivé (video)

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu diskutoval s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom o šiestom balíku sankcií voči Rusku, ktoré pripravuje Európska únia. Podľa Zelenského sa pracuje na tom, aby boli „naozaj bolestivé pre ruskú vojnovú mašinériu a ruský štát ako celok“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Sankcie by sa podľa neho mali obzvlášť zamerať na ruský energetický a bankový sektor, vývoz, dovoz a dopravu. Zelenskyj tiež vo videoodkaze národu znova vyzval na úplné embargo ruských dodávok ropy. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zelenskyj povedal, že s Michelom, ktorý v stredu navštívil Ukrajinu, viedol veľmi dôsledné rokovania o obranných a finančných záležitostiach. Hovorili tiež o „hrozbe potravinovej a energetickej krízy v Európe“, možnosti obnovenia poľnohospodárskeho exportu z Ukrajiny a zabránení schopnosti Ruska „vydierať Európu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinský prezident spomenul aj Michelovu návštevu mesta Boroďanka, kde podľa neho „videl na vlastné oči deštrukciu, ktorú spáchali“ Rusi. Bez spravodlivosti nemôže byť mier, prízvukoval Zelenskyj a dodal, že ruskú armádu a veliteľov uznajú vinnými z vojnových zločinov. „Každé priezvisko, každú domovskú adresu, každý bankový účet – nájdeme všetko,“ povedal politik.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Diskusie o šiestom balíku sankcií voči Rusku pokračujú. Zelenskyj trvá na tom, aby boli naozaj bolestivé (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *