Časti ruského dronu po útoku na ukrajinský prístav dopadli na breh Dunaja v Rumunsku, potvrdil minister obrany

6.9.2023 (SITA.sk) – Rumunský minister obrany Angel Tîlvăr potvrdil, že časti ruského dronu dopadli na rumunské územie po tom, ako útočil na ukrajinský prístav na Dunaji. Politik sa tak vyjadril pre televíziu A3CNN, keď v stredu navštívil oblasť dopadu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rumunské ministerstvo obrany začiatkom týždňa pôvodne poprelo správy o tom, že časti dronu dopadli na rumunský breh Dunaja, pripomína televízia CNN na svojej webstránke.

Ukrajinské dunajské prístavy sa v ostatných týždňoch stali terčmi intenzívneho ruského bombardovania, keďže Rusko po júlovom kolapse čiernomorskej obilnej iniciatívy útočí na ukrajinské sklady s obilím a infraštruktúru. Mnohé z útokov dopadli tesne pri hranici Rumunska, ktoré je členom NATO.

Rumunské ministerstvo obrany odsúdilo útok zo začiatku týždňa a označilo ho za „neoprávnený a v hlbokom rozpore s pravidlami medzinárodného humanitárneho práva“. V stredu si ruský útok v ukrajinskej Odeskej oblasti, ktorou Dunaj preteká, vyžiadal život jedného poľnohospodára.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: čiernomorská obilná dohoda, Rumunský minister obrany, ruské drony, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Časti ruského dronu po útoku na ukrajinský prístav dopadli na breh Dunaja v Rumunsku, potvrdil minister obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *