Zoroslav Kollár sa priznal, že uplácal Beňu a Pčolinského. S prokurátorom uzavrie dohodu o vine a treste

21.5.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na piatok (27. mája) verejné zasadnutie s konkurzným právnikom Zoroslavom Kollárom.

Konkrétne by mal súd schvaľovať dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným z trestných činov nepriamej korupcie a podplácania.

Podľa medializovaných informácií sa právnik a podnikateľ priznal, že poskytol úplatok, aby zabezpečil, že nebude predmetom rozpracovania Slovenskou informačnou službou (SIS).

Finančnú čiastku 40-tisíc eur si podľa orgánov činných v trestnom konaní rozdelili odsúdený bývalý námestník riaditeľa SIS Boris Beňa spolu s obvineným bývalým šéfom tajnej služby Vladimírom Pčolinským. Na toho prokurátor v tejto súvislosti už podal obžalobu.

Podnikateľ Kollár je tiež obvinený v kauze Víchrica týkajúcej sa korupcie v súdnictve. Takisto figuruje v kauze úplatkov za krytie nelegálnej výroby cigariet.

Viac k témam: Akcia Víchrica, Dohoda o vine a treste, Nepriama korupcia, Súdy, úplatkárstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Zoroslav Kollár sa priznal, že uplácal Beňu a Pčolinského. S prokurátorom uzavrie dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *