Zomrel nemecký režisér Wolfgang Petersen, ktorý natočil obľúbené fantasy Nekonečný príbeh či Ponorku

17.8.2022 (Webnoviny.sk) – Zomrel nemecký filmár Wolfgang Petersen, ktorý sa preslávil vojnovým filmom Ponorka (1981) a nakrútil napríklad aj fantasy Nekonečný príbeh (1984). Jeho zástupkyňa Michelle Bega informovala, že režisér podľahol rakovine pankreasu v piatok vo svojom dome v Los Angeles. Dožil sa 81 rokov.

Wolfgang Petersen sa narodil v roku 1941 severonemeckom Emdene. Začínal v divadle, neskôr prešiel k televíznej tvorbe a filmu. Spomenutá Ponorka, v čase vzniku najnákladnejší film v nemeckej histórii, si vyslúžila šesť nominácií na Oscara a Petersenovi otvorila dvere do Hollywoodu, kde sa stal jedným z popredných režisérov akčných snímok.

Medzi jeho ďalšie filmy patria napríklad Môj nepriateľ (1985), S nasadením života (1993), Smrtiaca epidémia (1995), Air Force One (1997), Dokonalá búrka (2000), Trója (2004) alebo Poseidon (2006).

Viac k témam: Filmový režisér, Rakovina pankreasu, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel nemecký režisér Wolfgang Petersen, ktorý natočil obľúbené fantasy Nekonečný príbeh či Ponorku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *