Žilinka odsúdil poškodenie Slavína, ide o trestný čin, nie o hrdinstvo (foto)

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – Poškodzovanie a zneuctenie pamätníkov či hrobov vojakov padlých na území Slovenska počas II. svetovej vojny nie je hrdinstvom, ale trestným činom, ktorý naviac môže nežiadúcim spôsobom vyvolávať vášne a prehlbovať nenávisť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na sociálnej sieti to v reakcii na zafarbenie bratislavského pamätníka Slavín ukrajinskými farbami napísal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Doplnil, že v tomto prípade nejde o prejav spolupatričnosti, ale hrubý prejav neúcty.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Areál Slavína vo farbách Ukrajiny (fotografie)

Neznámy páchateľ natrel areál pamätníka Slavín v Bratislave modrou a žltou farbou. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, oznámenie o poškodení vojenského pamätníka prijali dnes v ranných hodinách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Doposiaľ neznámy páchateľ ho poškodil modrou a žltou farbou, ktorou natrel schody, stĺpy pamätníka, ako aj priestor pred ním,” uviedol hovorca s tým, že páchateľ týmto konaním spôsobil na veci, ktorá ako pietne miesto požíva ochranu podľa osobitného predpisu, škodu v doposiaľ presne nezistenej výške. Vyšetrovateľ Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci.

Viac k témam: Pamätník osloboditeľov, rusko-ukrajinský konflikt, Slavín, Trestný čin
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka odsúdil poškodenie Slavína, ide o trestný čin, nie o hrdinstvo (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *