Zemetrasenie na Kréte spôsobilo nebezpečný zosuv skál, obľúbenú roklinu museli uzavrieť

14.8.2023 (SITA.sk) – Úrady na gréckom ostrove Kréta nariadili dočasné uzavretie horských roklín obľúbených medzi turistami po tom, čo zemetrasenie vyvolalo zosuv skál a vážne zranilo španielskeho turistu.

Uzavretie rokliny Samaria na juhozápade Kréty a niekoľkých ďalších v pohorí Biele hory nariadili v pondelok, deň po tom, čo región zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 4,9. V nedeľu v súvislosti s otrasmi evakuovali na 16-kilometrovej turistickej trase v Samarii viac ako 600 ľudí.

Štyridsaťpäťročného španielskeho turistu previezli vrtuľníkom do štátnej nemocnice v prístavnom meste Chania, kde je naďalej v kritickom stave po amputácii časti pravej nohy, uviedli lekári. Regionálne úrady so sídlom v Chanii by mali v pondelok rozhodnúť, či uzáveru predĺžia do stredy, keď je štátny sviatok.

Roklina Samaria je súčasťou prírodnej rezervácie, ktorá je pre návštevníkov otvorená šesť mesiacov ročne. Počnúc májom, a počas nepriaznivého počasia je uzavretá.

Viac k témam: Kréta, Samaria, Záchranársky vrtuľník, Zemetrasenie na Kréte
Zdroj: SITA.sk – Zemetrasenie na Kréte spôsobilo nebezpečný zosuv skál, obľúbenú roklinu museli uzavrieť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *